top of page
ranchcalypso.png

Výlety do okolí

KARLOVARSKÝ KRAJ, VE KTERÉM SE DOLNÍ ŽANDOV NACHÁZÍ, LEŽÍ V NEJZÁPADNĚJŠÍ ČÁSTI ČESKÉ REPUBLIKY, TATO OBLAST PATŘÍ K REGIONŮM S VELKOU KONCENTRACÍ PAMÁTEK, BOHATOU NABÍDKOU ZÁŽITKŮ, POZNÁVÁNÍ PŘÍRODNÍCH KRÁS, A PROTO HOJNĚ TURISTICKY VYHLEDÁVANÝM.

V NEJBLIŽŠÍM OKOLÍ SE NACHÁZÍ ZÁMEK KYNŽVART, VESNICKÁ PAMÁTKOVÁ REZERVACE DOUBRAVA NEBO HRAD SEEBERG.

KOUPÁNÍ
CYKLOTURISTIKA

Nedaleko od Dolního Žandova se na řece Odravě nachází vodní nádrž Jesenice, která patří mezi turisticky nejvyhledávanější přehradu s mimořádně čistou vodou. Na své si zde přijdou milovníci koupání, surfování, jachtingu a potápění.

Vodní nádrž Jesenice je největším jezerem v západních Čechách s mimořádně čistou vodou. Na severním okraji vodní nádrže u vesnice Dřenice najdete mnoho kempů s širokou nabídkou sportovních aktivit - je zde minigolf, tenisová hřiště, plážový volejbal, kulečník nebo půjčovna loděk. Dobré podmínky zde naleznou milovníci koupání i příznivci surfování, jachtingu a potápění. Na své si zde přijdou i ti nejmenší, třeba na vodním tobogánu nebo v dětském koutku.

DISCGOLF PARK

DiscGolfPark Dolní Žandov je malé, ale velmi krásné hřiště. To najdete v areálu školy, který leží v nádherném březovém háji. Jelikož se nacházíte na školní zahradě, je tu spousty dřevěných prvků pro děti. Prolejzačky, dřevěné pexeso, šachy atd.. V areálu je také altánek s příjemným sezením, takže máte kde odpočinout po sportovním výkonu. Ale zpátky k hřišti samotnému. Nečekejte žádné dlouhé drivery na otevřených loukách. Jamky jsou kratší a technické. Na hru vám bude bohatě stačit putter popřípadě midrange.

InfoBoard_Dolni_Zandov_nahled_26.7-e1535
SPORTOVNÍ RYBOLOV

Soukromý rybářský revír Pískovna je zaměřený na sportovní rybolov a ostatní rybářské aktivity. Poskytuje útočiště pro mnoho druhů ryb a zabezpečuje celkově nadstandardní podmínky a zázemí pro kvalitní rybaření a nezapomenutelné zážitky u vody.

CENY POVOLENEK PRO SPORTOVNÍ RYBOLOV PLATNÉ PRO ROK 2019

Možnost výběru z 15ti míst, max.kapacita 5 rybářů.

Povolenka 24 hod. chyť a pusť - 500,-Kč - - třetí prut + 100,-Kč
Povolenka 12 hod. chyť a pusť - 250,-Kč - - třetí prut + 50,-Kč
Zapůjčení podložky 50,-Kč (Podložka povinná)
Doprovod 50,-Kč (děti ZDARMA)
Camping 100,-Kč / noc (ne rybářský bivak)

Kapr Ryby Sketch

RANCH CALYPSO leží na jedné z cyklostezek. Jsou odtud možné výjezdy do CHKO Slavkovský les, nebo na Magistrálu Český les. Místní cyklotrasa č. 2023 je dlouhá 22 km. Je to značená trasa z podzimu roku 2009 a spojuje nejvyšší partie Slavkovského lesa s Českým Lesem přes údolí Lipoltovského potoka. Není to dlouhá trasa, ale mezi Úbočím a Horními Lazy musíme překonat převýšení 300 m na vzdálenosti 4 km, což je v průměru sklon kolem 10% a patří tak k nejprudším komunikacím v celém kraji. Navíc jsou zde prudké zatáčky, takže je opravdu potřeba sjíždět velmi opatrně. Cesta je pro dopravu uzavřená, ale můžeme tu potkat lesní techniku

GOLF CLUB KYNŽVART

Golf Club Kynžvart je nejmladším golfovým klubem v nejmenším kraji České republiky, v němž je dnes největší počet hřišť (10) na rozlohu i počet obyvatel.

Golfový areál leží v překrásném prostředí historického zámeckého parku. Resort je citlivě zasazen do historicky i přírodně výjimečného prostředí s kulisou klasicistního zámku. Golfistům je k dispozici 18ti jamkový areál navržený slavným golfovým designerem Christophem Städlerem, který v projektu nezapomněl ani na 150 m široký rybník mezi jamkou 18 a třemi odpališti. Kromě samotného hřiště je zde k dispozici také driving range, pitch & putting green a krytá odpaliště.

.
VÝLETY DO OKOLÍ

Okolí obce Dolní Žandov je ideálním místem nejen na poklidné výlety s dětmi a rodinné výlety, ale nejdete zde i sportovní a turistické zajímavosti či památky pro náročnější.

bottom of page